hikayemiz

Seçkin bir eczaneden estetik tıp alanında dünya liderine

1985

2022

ÇALIŞANLAR 155

RESMİ DİSTRİBÜTÖRLER 94

ULUSLARARASI SATIŞ 87%

YILLIK AR-GE VE İNOVASYON BÜTÇESİ 40%

ÜLKELER 105

BARSELONA'DAKİ TESİSİN M2'Sİ 14.500

Şirket, en başından beri bilimsel olarak kanıtlanmış sonuçlarla en kaliteli ürünlerin geliştirilmesi ve satışına kendini adamıştır.

İlerlememiz hastane, üniversite ve sektörden deneyimli uzmanlarla devam eden araştırma ve işbirliğine bağlı ve şirket, yeni tedavilerin araştırılması ve geliştirilmesi için bu bileşenlerle omuz omuza çalışıyor.

Hikaye

1990 - 1999
Daha geniş bir ürün portfoyü geliştirildi ve uluslararası satış artırıldı

Medikal sektörüyle kurulan devamlı işbirliği sayesinde mesoestetic, yaşlanma ve şekil kaybına bağlı belirtilen ve semptomlarla ilişkilendirilen diğer estetik problemleri tedavi eden çok sayıda yenilikçi ürün geliştirdi.

Bu ürünlerin sonuçları ve etkinliği dünya çapında tanınıyor ve şirket bugün ürünlerini distribütörler ve ünlü estetik uzmanları aracılığıyla 50'den fazla ülkede satışa sunuyor.

2002
Pigmentli lekeler için dünyanın en önde gelen tedavisi: cosmelan®

mesoestetic®, cosmelan®'ın piyasaya sürülmesiyle en başarılı ürünlerimizden birini yeniden formüle ettikten sonra hiperpigmentasyon tedavisinde dünya lideri konumuna geldi.

2010
mesohyal®: Özelleştirilebilir yaşlanma karşıtı çözümler

İntradermal estetik enjeksiyonlar için CE işaretli en geniş enjekte edilebilir medikal cihaz seçenekleriyle global inovasyon.

Şirket, yaşlanmayla ilgili farklı problemleri kişiye özel ve hedefe yönelik şekilde tedavi etmek için sunduğu ürün serileriyle estetik tıbbın ön sıralarında yer almaktadır.

2011 - 2014
Biyoteknoloji Birimi ve Medikal Birim barındıran Yeni Genel Merkez

2011 yılında açılan ve 8.500 m2'yi aşan alanı kaplayan mevcut tesislerimiz, büyüme ve mükemmel hizmelete olan bağlılığımızın bir kanıtı.

Yeni merkezimiz, üretim hatlarımıza (kozmetikler, nutrasötikler, ilaçlar enjekte edilebilir medikal cihazlar Biyoteknoloji Birimimize Gözleme Dayalı Kontrol ve Denetim Medikal Birimimize ev sahipliği yapıyor. Bu da bize daha fazla etkili aktif bileşen araştırabilme ve ürettiğimiz son teknoloji ürünlerde in vitro ve in vivo test yapabilme imkanını veriyor.

Şirket satışlarının %85'inden fazlasını ihracat oluşturuyor. Ürünlerimiz ve tedavilerimiz tüm dünyada 90'dan fazla ülkede erişimde.

2015
İlk topikal ilaç: anestopic®

irket, ilk ilacını üretmek ve satışa sunmak için İspanya İlaç ve Medikal Cihaz Kurumu'ndan (Agencia Española del Medicamento y Producto Sanitario) ruhsat aldı.

Anestopic®, belirli dermatolojik ve estetik işlemlerden önce belirli bölgeleri geçici olarak uyuşturmak için tasarlanmış topikal uygulanan bir lokal anestezi kremidir.

2017
mesofiller®: Yeni nesil dolgu ürünleri

Dört yıllık araştırma ve geliştirme çalışmasının sonunda mesoestetic®, kırışıklıkları düzeltmek ve yüz hacmini geri kazandırmak için çok yüksek kaliteli çapraz bağlı hyalüronik asit bazlı iki dermal implant ürününü beğeniye sunuyor.

mesofiller global® ve mesofiller intense,mesoestetic®'in geniş medikal ürün yelpazesine tamamen entegre olup her hastanın ihtiyaçlarını karşılamak için birlikte ve özelleştirilmiş tedaviler sunulmasına olanak tanıyor.

2017
Genesis: Özel SmartDrivity® teknolojisine sahip ilk cihaz

Uzmanlara en yeni teknolojiyi ve en etkili tedavileri sunmaya devam etmek amacıyla mesoestetic®, SmartDrivity bazlı ilk medikal-estetik cihaz olan Genesis'i geliştirdi.™.
Özel ürünlerin farmakolojik etkisinin yanında 4 teknolojinin akıllı birleşimi sayesinde Genesis, mükemmel terapötik yanıt seviyesine sahip, %100 özelleştirilmiş tedaviler oluşturmaya olanak tanıyan geniş bir program yelpazesi sunar.

2018
İkinci medikal uzmanlık: melanoderm ®

Pigment giderici çözümlerin geliştirilmesi konusunda uzman mesoestetic®, cilt hiperpigmentasyonlarının tedavisi için tedavi, eden yüksek etkiye sahip özel medikal tedavi melanoderm®'i sunar.

melanoderm®, şirketin kendini depigmentasyon alanında dünya lideri olarak konumlandırmasının yanı sıra maksimum hasta memnuniyetini sağlamak için uzmanlara yüksek etkili, güvenli ve toleranslı tedaviler sunmak için tıbbi alanda yapılacak yeniliklere doğru ileri atılmış bir adımdır.

2018
Yeni arsa satın alınması ve şirket merkezinin genişletilmesi

Yıllarca süren başarı ve kurumsal büyümeden sonra, mevcut hızı sürdürmeyi planlayan mesoestetic®, şirket merkezini genişletmek için tesislerinin bitişiğindeki arsayı satın aldı. Yeni bina, hem laboratuvarın Ar-Ge İnovasyon ihtiyaçlarını karşılayacak hem de partner müşteriler için en iyi ve en kapsamlı eğitimi sunacak şekilde inşa edilecek.

2019
Yeni intralojistik merkez yatırımı

mesoestetic®, Viladecans'daki tesislerinin bitişiğinde 3000 m2'den büyük bir arazi satın alarak şirket merkezini yeniden genişletiyor. Bu alan verimliliğini artırmak için tasarlanmış, şirketin depolama operasyonlarını %100'ünü ve picking operasyonlarının %35'ini optimize edecek yeni bir intralojistik projeye ev sahipliği yapacak.

Bu proje, şirketin piyasadaki en iyi hizmeti ve en yenilikçi ürünleri sunmaya devam etmek için uluslararası genişleme ve büyüme stratejik planının bir parçası.

2020
Yeni kategori: Estetik jinekoloji

mesoestetic®, başta kadınlara olmak üzere bütünsel vücut bakımı için tedaviler sunmak amacıyla estetik jinekoloji hizmetinde portfoyünü genişletiyor. Şirket, genital uyumun yeniden kazanılması aracılığıyla kadınların cinsel sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmayı, benlik saygısını ve yaşam kalitesini olumlu yönde etkilemeyi amaçlıyor.

Gerçek bir pazar ihtiyacına yanıt olarak ve bu alanda dünya çapındaki referanslarla işbirliği içinde bu ürünü geliştiren mesoestetic®, genital bölgedeki hiperpigmentasyonu gidermek için özel olarak yaratılmış medikal tedavi yöntemi olan dermamelan® intimate'i kullanıma sunuyor.

Bu, mesoestetic®'in genital bölge kategorisine yönelik ilk çalışması ve şirketin dünya lideri olduğu bir alan olan depigmentasyon konusundaki tüm bilgi birikimini bir araya getiriyor. dermamelan® intimate, kısa süre içinde kadınlarda genital bölge gençleşmesi için sunulacak yeniliklerle birlikte global mesoestetic® stratejisinin başlangıç noktasını oluşturuyor.

2020
Yeni mesohyal: Biyomimetik peptidlere dayalı hücresel tedavi

mesoestetic®: Biyomimetik peptidlere dayalı iki yeni formül, cilt hücresi yaşlanmasını tersine çevirebilen biyolojik süreçler üzerinde etki eden yüksek keskinliğe sahip yeni nesil son derece etkili aktif bileşenler ekleyerek intradermal yüz tedavisinde büyük bir yenilik sunar.

Bu tip ürünlere yönelik artan talebi karşılamak amacıyla mesoestetic® tarafından üretilen mesohyal, özelleştirilmiş hücresel tedavi için sunulan CE işaretli en geniş intradermal çözüm yelpazesi olarak yerini almıştır.

2020
Cleansing solutions: Yeni görsel imajı birleştiren ilk ürün serisi

mesoestetic®, Eylül 2020'de sunulan ve marka kimliğinin dönüşümünü ilk kez birleştiren yeni "cleaning solutions" yüz temizleme serisini sunuyor.

En iyisini arayan cilt bakım uzmanları için geliştirilen bu seride mesoestetic®, her cilt tipinin ihtiyaçlarını karşılamak için dokular, özel aktif bileşenler ve farklı duyusal deneyimlerle cildin dengesini koruyan ve destekleyen yeni nesil yüz temizliğini piyasaya sürüyor.

Tüm seri, cilt florasını ve cildin pH dengesini destekleyen, etkili bir temizlik, antioksidan, veçevresel etkiyle oluşan kirlenmeyi ve hücresel atıkları arındırıcı, biyolojik dengeleyici etki sunan postbiyotiklerle formüle edildi.

2020
Yeni marka imajı: Cilt bakımı uzmanlarının aradığı ürünler

mesoestetic® marka ve şirket olarak büyümeye devam ediyor. Eylül 2020'de laboratuvar, tüm değerlerine yön veren ve firmayı güzelliğe hizmet eden bilim insanları olarak konumlandıran yeni sloganıyla bağlantılı olarak küresel ölçekte görsel kimliğini dönüşümünü sunuyor: "the element for skincare experts".

Bu yeni sloganla mesoestetic®, cilt bakımı için temel ürün olarak konumlanıyor ve araştırma ve medikal bilgi birikimini güzelliğin geleceği olarak değerlendiriyor.

Böylece mesoestetic®, her zaman geleceğe bakma ve yenilik yapma taahhüdünü devam ettiriyor, yeni bir dönemin başlangıç noktası olmayı hedefleyen görsel dönüşüm aracılığıyla güçlü alanlarının üzerinde yükseliyor ve şirketin referans noktası olmayı sürdürmesini amaçlıyor.

2021
Polonya'daki ilk mesoestetic® şubesinin açılışı

mesoestetic®'te en başından beri bariz bir görevimiz vardı: Maksimum güvenlik, etkinlik ve kaliteye sahip medikal-kozmetik tedavileri geliştirmek ve dünya çapında satışa sunmak

Halihazırda 90 ülkede faaliyet gösteren bir şirket olarak, 1 Nisan tarihinde Polonya'nın Varşova kentinde ilk şubemizi açtığımızı duyurmaktan büyük gurur duyuyoruz.Bu adım uluslararasılaşma stratejimizde bir aşamayı temsil ederken bu ülkeyi de şirket için stratejik bir pazar haline getiriyor.

2021
Yeni dermamelan®: Hiperpigmentasyon karşısında bilim

Birkaç yıl süren araştırmanın ardından mesoestetic®, piyasadaki düzeltici ve düzenleyici etkiye sahip tek yanıt veren depigmentasyon tedavisi olan yeni dermamelan®'ı sunar.

mmesoestetic® 30 yılı aşkın süredir depigmentasyon çözümleri sunuyor ve bu da şirketin bu alanda dünya çapında bir referans noktası haline gelmesini sağladı. Yeni dermamelan® geliştirilirken tüm bu uzmanlık ile en yeni bilimsel araştırmaları ve yeni teknolojilerin kullanımını (büyük veri, yapay zeka ve hesaplamalı tasarım) bir araya getiriyor. Sonuç ise hasta için uygulanması çok daha rahat bir protokolle çok daha etkili sonuçlar sunan ve laboratuvarın 2 patent aldığı (melaphenone® molekülü ve (SYN)PIGMENTARGET aktif bileşen kompleksi) yeni bir tedavi sunuyor.

2022
Yeni mesoestetic® patenti: Epigenetik ile yaş göstergelerinin şifresi çözülüyor

7 yıllık araştırmanın ardından Josep Carreras Enstitüsü ile işbirliği yaparak, [meso]epigen sisteminin patentini aldık.™Bu sistem, ciltteki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için gen ifadesini olumsuz yönde etkileyen göstergelerin etkilerini tersine çevirmeyi başaran, epigenetik etkinliği kanıtlanmış bir kompleks.

Bu kompleks, 2021 yılında age element® profesyonel yaşlanma karşıtı bakımın formülasyonuna dahil edildi ve şimdi de ana yaşlanma belirtilerini düzelten yeni evde bakım ürünleri serisine eklendi. Ana yaşlanma belirtileri olan parlaklık eksikliği, sıkılık kaybı ve kırışıklıklar ve ifade çizgilerini düzelterek hayatın her aşamasında güzelliğinize güzellik katıyor.

2023
Mesoestetic® şirketi genel merkezinin ve üretim kapasitesinin genişletilmesi

Yenilik ve araştırmada öncü olmaya devam etmek, uzun vadeli büyümemizi sürdürmek ve müşterilerimize mükemmel hizmet sunmak amacıyla bu yıl genişletilmiş şirket genel merkezimizin açılışını kutladık. 

Bu genişlemeyle ölçeklenebilirliği ve gelişimi arttırıp dünya çapında benzersiz donanımımız sayesinde üretim kapasitesini üç katına çıkarmayı başardıkve kendimizi operasyonlarımızı ve değer zincirinin kontrolünü geliştiren yeni teknolojilere adadık.

Laboratuvarlarımızı da yeniledik. Ulusal çapta kendimizi Biyoteknoloji, Biyomühendislik, Bitkisel Ürün ve Teknoloji Aktarımı alanlarında Ar-Ge ve Teknolojik Yenilik bakımından kendi tesis ve kaynaklarımıza sahip tek firma olarak konumlandırarak kendi bilimsel bilgi birikimimizin üretimiiçin sinerji içinde çalışıyoruz ve böylece estetik tıbbın ön saflarındaki konumumuzu sürdürüyoruz.

Sonuç olarak, daha rekabetçi, sürdürülebilir ve dijital bir mesoestetic® doğdu.