ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

İşbu Ön Bilgilendirme Formu (“Form”), Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent Sitesi A16 Blok No: 10n İç Kapı No: Z04 Esenler/İstanbul adresinde mukim, 0293106398100001 Mersis numaralı Derkoset Medikal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (“Satıcı” ve/veya “Şirket”) ile “www.mesoestetic.com.tr” isimli internet sitesi (“İnternet Sitesi”) üzerinden Satıcı tarafından satılan ürünlerden satın almak ve işbu nedenle Satış Sözleşme’sini akdetmek isteyen İnternet Sitesi üyesinin (“Üye”) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 5’inci maddesinde yer alan hususlar kapsamında bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

İşbu Sözleşme’de Satıcı ile Üye ayrı ayrı “Taraf”, birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.

1. SATICI VE FATURA BİLGİLERİ

Satıcı Bilgileri

Ticaret Unvanı : Derkoset Medikal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Adresi : Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent Sitesi A16 Blok No: 10n İç Kapı No: Z04 Esenler/İstanbul

Mersis Numarası : 0293106398100001

Vergi Numarası : Atışalanı Vergi Dairesi - 2931063981

Telefonu : 08503089225

KEP ve E-posta Bilgileri : [email protected]   

2. SÖZLEŞME’YE KONU MALIN ÖZELLİKLERİ

  1. Sözleşme’ye konu ürünlere ilişkin tür, miktar, marka, adet, fiyat, kullanım amacı gibi temel özellikler İnternet Sitesi’nin ilgili bölümünde yer almaktadır.
  2. İnternet Sitesi’nde ürünler için ilan edilen fiyatlar satış fiyatları olup satış fiyatları güncellenene veya değiştirilene kadar geçerlidir. İnternet Sitesi üzerinden süreli ve/veya kampanyalı olarak ilan edilen fiyatlar belirtilen süre ve/veya kampanyanın sona ermesi ile birlikte geçerliliğini kaybeder.

3. SATIŞ BEDELİ VE ÖDEME ŞEKLİ

  1. Üye tarafından satın alınmak istenen ürünlere ilişkin toplam satış bedeli ödeme sayfasında gösterildiği şekildedir.
  2. Satış bedelinin tahsilatı, Üye’nin sepetini onaylaması akabinde Satıcı’nın sunmuş olduğu ödeme yöntemleri arasından seçmiş olduğu ödeme yöntemi aracılığı ile sağlanmaktadır. Kredi kartı ile yapılan işlemler ise kredi kartı ekstresine ilgili kuruluş tarafından yansıtılır.
  3. Üye’nin sepeti onaylayıncaya kadar sepet üzerinde değişiklik yapma hakkı bulunmakta olup, sepetin onaylanması ve ödeme yönteminin yukarıdaki maddede belirtilen şekilde seçilmesi akabinde ise süreç tamamlanır ve bundan sonra sepet üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamaz.

4. SÖZLEŞME’NİN İFASI VE TESLİMAT

  1. Satıcı tarafından yalnızca Türkiye sınırları içerisinde anlaşmalı kargo şirketinin dağıtım alanına teslimat hizmeti sağlanmaktadır. Bu kapsamda ürünler Satıcı’nın anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile Üye’nin İnternet Sitesi’nde beyan etmiş olduğu adresine teslim edilecektir. Sipariş alındıktan sonra tahmini teslimat süresi Satıcı tarafından bildirilecektir.
  2. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya kredi kartı ile yapılan ödemelerde yapılan ödeme banka tarafından iptal edilir ise, Satıcı ürünü teslim etme veya anlaşmalı kargo şirketine verme yükümlülüğü taşımayacaktır.
  3. Üye teslim anında sipariş etmiş olduğu ürünün faturasına/teslimat fişine uygun olarak iletildiğini kontrol etmekle ve ürünleri teslim aldığına dair teslimat fişini imzalamaya ve kargo şirketi görevlisine teslim etmekle yükümlüdür. Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme yükümlülüğü Alıcı’dadır. Kargo paketi Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra kargo şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Zarar görmüş paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Satıcı’ya yazılı olarak bildirilmelidir.
  4. Teslimden sonra ürünün özenle korunması borcu, Üye’ye aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır.
  5. Üye, söz konusu satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünü sipariş verdiğini, işbu Sözleşme hükümlerince kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
  6. Üye, satın alma işleminin tamamlanmasının akabinde farkına vardığınız hatalar için İnternet Sitesi içerisindeki “Bize Ulaşın” bölümünden iletişim sağlayabilecektir.

5. ÜRÜNLERİN İADESİNE İLİŞKİN DÜZENLEMELER

  1. Sözleşme kapsamında herhangi bir nedenle Üye’ye bedel iadesi yapılması gereken durumlarda, Üye, ödemeyi kredi kartı ile yapmış olması halinde, Satıcı tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından Üye’nin hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama sürecin 2 (iki) ila 3 (üç) haftayı bulabileceğini, bu tutarın Satıcı tarafından bankaya iadesinden sonra Üye’nin hesaplarına yansıması halinin tamamen Banka işlem süreci ile ilgili olduğunu ve olası gecikmelerde bankanın sorumlu olduğunu ve bunlar için Satıcı’yı sorumlu tutamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  2. Üye madde 5 ve 6 çerçevesinde iade edecek olduğu ürünlere ilişkin fotoğrafları İnternet Sitesi’nde yer alan ‘iade’ bölümüne yükleyip iadeyi Satıcı’nın onayına sunacaktır. İade işlemi Satıcı tarafından onaylanırsa iade edilen ürünün satış bedeli Üye’ye iade edilecektir.
  3. Üye’nin iade ve değişim işlemleri için sipariş numarası ve iade/değişim talebinin nedeniyle birlikte [email protected] mail adresine e-posta göndermesi gerekmektedir.
  4. Üye, teslimden sonra ürünleri özenle korumak zorundadır. Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri ödenmemektedir. Sözleşme’nin 6. maddesi çerçevesinde cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır.  

6. CAYMA HAKKI

  1. Üye, 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin Sözleşme’den cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, Üye’nin ürünü teslim aldığı gün başlar.
  2. Cayma hakkı bildiriminin ve Sözleşme’ye ilişkin diğer bildirimlerin mevzuata uygun ve süresi içerisinde Satıcı’ya ait iletişim kanallarından yapılması şarttır. Üye, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi Satıcı’ya yönelttiği tarihten itibaren azami 10 (on) gün içerisinde ürünü Satıcı’ya veya Satıcı’nın yetkilendirdiği kişiye 6.3’deki şartlara göre teslim edecektir.
  3. Cayma hakkının kullanılması halinde; cayma hakkı kapsamında iade edilecek ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ve varsa ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. Üye cayma süresi içinde ürünü işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.
  4. Cayma hakkının kullanılmasını takip eden 14 (ondört) gün içerisinde Sözleşme konusu bedeller Üye’ye Üye’nin ödeme yöntemi ile iade edilecektir.
  5. Üye cayma hakkını işbu maddede belirtilen süre ve usuller dahilinde kullanacak olup aksi halde cayma hakkını kaybedecektir.
  6. Üye aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler,
 2. Üye’nin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler,
 3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler,
 4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler,
 5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler,
 6. Ürünün tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler,
 7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler,
 8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler,
 9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile Üye’ye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler,
 10. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Üye’nin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

7. BİLDİRİMLER VE TALEP BAŞVURU YOLLARI

  1. Şirket’imiz tarafınızı e-posta ya da SMS aracılığıyla bilgilendirebilecektir.
  2. İşbu Form çerçevesinde satın aldığınız ürün, tarafınıza sunulan hizmet ve diğer hususlara ilişkin tüm talep, şikayetlerinizi ve memnuniyet bildirimlerinizi işbu Form’un 1.maddesinde yer alan iletişim kanallarını veya İnternet Sitesi içerisindeki “Bize Ulaşın” bölümünü kullanmak suretiyle Şirket’imize iletebilirsiniz.

8. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Form’dan doğabilecek uyuşmazlıklarda, Ticaret Bakanlığı tarafından yasa gereği her yıl tespit edilip Resmi Gazete’de ilan edilen parasal sınırlar dâhilinde İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, bu sınırları aşan miktarlarda ise Tüketici Mahkemeleri görevlidir. Üye, ilgili mevzuat hükümleri kapsamında kendisinin veya dilerse Satıcı'nın bulunduğu yerdeki Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri'ne başvurabilecektir.

Derkoset Medikal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi