cosmelan®

cosmelan®

PIGMENT CONTROL PROFESSIONAL SOLUTIONS

cosmelan® leke tedavisi kısa ve uzun vadeli sonuçlar için mevcut cilt lekelerini ortadan kaldıran ve yeniden ortaya çıkmalarını önleyen orijinal ve profesyonel bir depigmentasyon yöntemidir.

Cildinizi depigmentasyon uzmanlarına emanet edin

dünyanın en iyi yöntemi

dünya çapında bir milyondan fazla hasta bu yöntemi halihazırda denedi. Binlerce uzman cilt lekelerini cosmelan® ile tedavi ediyor.

patentle desteklenen bilim

Patentli bir molekülle kapsül halinde eşsiz bir kompleks, hiperpigmentasyona kapsamlı bir yaklaşım için yenilikçi bir formülü tamamlıyor.

mükemmel klinik sonuçlar

yöntemin tüm cilt lekelerinde yüksek etkinliğini destekleyen sonuçlar.

yüksek hasta memnuniyeti

Tedavinin ilk haftalarından itibaren ve uzun vadede tüm cilt tipleri ve fototiplerde gözle görülür sonuçlar

cosmelan® klinik vakalar

Sonuçlar etkinliğinin en iyi kanıtı

Sonrasi
Öncesi Öncesi
Sonrasi
Sonrasi
Öncesi Öncesi
Sonrasi
Sonrasi
Öncesi Öncesi
Sonrasi
Sonrasi
Öncesi Öncesi
Sonrasi

cosmelan® deneyimleri

evrilmiş formül


melaphenone

melaphenone®
yenilikçiliğini destekleyen patent

melaphenone®,melanojenezin düzenlenmesindeyüksek güvenlik ve özgüllük sağlayan, moleküler ve konformasyonel yapıya sahip, kendi tasarımımız olan bir moleküldür.

Tirozinaz enzimine olan yüksek afinitesi, aktivitesinde bir azalmaya izin vererek melanin sentezinde düzenleme sağlar.

tirozinaz aktivitesi %

melaphenone grafico
etkinliğini gör

cosmesome

cosmesome:
Hiperpigmentasyona kapsamlı bir yaklaşım için kapsül halinde eşsiz bir kompleks

Apigenin ve floretin adlı 2 güçlü antioksidan molekülden oluşur. Bu yenilikçi kompleks, ikili etkiye sahiptir
Doğrudan hiperpigmentasyonla ilişkili cilt yaşlanmasına etki ederken yeni etki mekanizmaları yoluyla melanin sentezini azaltır.

yenilikçi araç sistemi

Üç boyutlu yapısı, etkiyi hedef moleküllere yönlendirmek için aktif bileşenlere esneklik ve stabilite sağlar.

pigmentasyonda moleküler hedefler

Cosmesome, melanogenezin otoregülatör mekanizmaları üzerinde etki ederek aşırı üretim veya dengesizlik olduğunda melaninin bozunmasını tetikler.

yaşlanma karşıtı etki

Kollajen ve elastin sentezini arttırırken bozulmalarını da önler.

Melanin sentezinde oranında azalma
47%

melanin sentezi %

cosmesome grafico
etkinliğini gör

cosmelan® 'ın etki mekanizması

cosmelan® yöntemi, kısa ve uzun vadeli sonuçlar için pigmentasyonu düzeltici ve düzenleyici, benzersiz ve ikili bir etki mekanizması sağlayan, etkinliği kanıtlanmış aktif bileşenlerin özel bir kombinasyonundan oluşur.

yoğun düzeltici etki

Birikmiş melanin üzerinde yoğun etki göstererek hücre yenilenmesini etkinleştirir ve görünür lekeleri azaltır.

düzenleyici etki

Sorunun kökeni üzerinde etki gösterir ve yeniden ortaya çıkmasını engellemek için fazla pigmentasyon üretimini azaltır.

cosmelan productos

cosmelan® nelerden oluşur?

cosmelan® leke tedavisi tek bir klinik seans ve optimum sonuç almak için gerekli olan evde devam tedavisi ile birlikte yaklaşık 6 ay süren topikal bir tedavi yöntemidir.

cosmelan-tratamiento estético despigmentante-mesoestetic

ürün cosmelan®

 • cosmelan® home pack

  cosmelan® yöntemi ev kiti. cosmelan® profesyonel uygulamasının ev protokolünü takip etmek ve melanik kaynaklı lekelerin giderilmesi ve/veya azaltılması amacıyla pigment giderici işlemi tamamlamak için ürünleri içerir.

  cosmelan®

  home pack

  PIGMENT CONTROL SOLUTIONS

  Uygulama alanı yüz
  Cilt tipi tümü
  format Paket
  Ürün gör
 • cosmelan® pack

  cosmelan®, kısa süreli sonuç için hiperpigmentasyonu tamamen ortadan kaldıran ve yeniden ortaya çıkmasını önleyen profesyonel bir depigmentasyon yöntemidir.

  cosmelan®

  pack

  PIGMENT CONTROL PROFESSIONAL SOLUTIONS

  Uygulama alanı yüz
  Cilt tipi tümü
  format Paket
  Ürün gör
 • cosmelan® cosmelan 2

  cosmelan 2, ana etkisi yüzde yer alan melanoza bağlı cilt pigmentasyon kusurlarının azaltılması ve kontrolü olan bir evde uygulama kremidir.

  cosmelan®

  cosmelan 2

  PIGMENT CONTROL SOLUTIONS

  Uygulama alanı yüz
  Cilt tipi tümü
  format 30 g
  Ürün gör

SSS'lar cosmelan®

cosmelan® her türlü lekede uygulanabilir mi?

cosmelan® ile güneşe maruz kalmaya bağlı olarak koyulaşan, çeşitli faktörlerin (hormonal, genetik, sivilce sonrası, epilasyon sonrası faktörler vb.) tetiklediği aşırı melanin üretimine bağlı oluşan melanin kaynaklı her türlü lekeyi tedavi ediyoruz. Bu nedenle cosmelan® melanin kaynaklı lekelerin tedavisinde etkili: Melazma, işlem sonrası hiperpigmentasyonlar (PIH), güneş, yaşlılık lekeleri ve çiller.

cosmelan® kullanımı için en iyi zaman nedir?

cosmelan® yılın herhangi bir zamanında kullanılabilir ancak kış ve sonbahar gibi güneşe maruz kalmanın çok yoğun veya uzun sürmediği dönemlerde yapılması tavsiye edilir. Sıcak bir bölgede yaşıyorsanız veya tedaviyi yaz aylarında yaptırıyorsanız daha çok özen göstermeniz, melan 130 pigment control gibi çok yüksek faktörlü güneş kremi kullanmanız gerekir. Çok yoğun ve uzun süreli güneşe maruz kalmaktan tamamen kaçınmanız gerekir.

Tedavi ne kadar sürer?

cosmelan® yöntemi, hedeflenen sonucu elde etmek için gerekli olan 2 aşamalı bir protokolden oluşur. Kabinde yoğun depigmentasyon ve evde tedaviyi içeren toplam tedavi süresi yaklaşık 6 aydır.

Bu süre, ciltteki lekelerin şiddetine ve yoğunluğuna göre değişebilir.

Sonuçları görmek ne kadar sürer? Sonuçlar tedavi tamamlanmadan da görülüyorsa neden tedaviye devam etmeliyim?

En önemli değişiklik, maskeyi klinikte uyguladıktan birkaç hafta sonra gerçekleşir, cilt dokusu iyileşir ve lekeler gözle görülür şekilde azalır. Bu, yanıltıcı bir başarı hissi verebilir. Bu süre zarfında melanin en dış cilt katmanlarından uzaklaştırılmıştır ve bu nedenle leke, çok daha soluktur ve cilt daha pürüzsüz ve yumuşak görünür ancak sorunun kaynağı henüz kontrol altına alınmamıştır. Melaninin üretildiği bir hücre olan melanosit hala kontrol altında değildir ve fazla miktarda pigment (melanin) üretmeye devam eder. Melanositi yeniden baskılamak ve aşırı üretimi kontrol altına almak için, hücrenin normal aktif durumuna dönmesi ve böylece lekelerin yeniden ortaya çıkmasının önlenmesi için düzenleyici etki sağlayan evde tedaviye devam etmek önemlidir

Evde tedaviyi uygulamayı bırakırsam ne olur?

Ev rutinini takip etmezseniz tedaviyi kesmiş olursunuz ve bu nedenle beklenen sonuçları alamazsınız. Düzenleyici etkiye sah cosmelan 2depigmenting cream'in uygulanmaması melanositin düzenlenmemesi ve dolayısıyla kalıcı kontrolsüz, aşırı melanin üretimini doğurur. Cilt katmanları yenilendikçe ve melanin yüzeye doğru hareket edip lekeleri daha da belirgin hale getirdikçe lekeler yeniden ortaya çıkacaktır.

Tedavi sırasında cilt daha hassas ve dış etkenlere karşı daha duyarlı olduğu için melan 130 pigment controlgüneş koruyucunun kullanılmaması lekelerde yüksek geri dönme riskini barındırır.

cosmelan yöntemini diğer depigmentasyon tedavileri ile birleştirebilir miyim?

Son aylarda, bu tedaviyi, sonuçların daha uzun süreli olmasını sağlayan melan tran3x konsantresi ve melan tran3x jel krem gibi diğer tedavilerle birleştirebiliyoruz.

Tedavi günlük yaşam aktivitelerimi normal bir şekilde yapmamı engelliyor mu?

İnvaziv bir tedavi olmadığı için günlük yaşam aktivitelerinizi normal bir şekilde yapmanıza engel olmaz. Klinik tedavisinden sonraki cilt adaptasyon döneminde olduğu için ilk günlerde bazı aktiviteler yapılırken dikkatli olunmalıdır. Örneğin havuza girmek girmeyi, uzun süre güneşe maruz kalmak ve aşırı terlemeyi içeren aktivitelerden kaçınılması tavsiye edilir.

Lekeler tedavi bitiminden sonra geri dönebilir mi?

Uygun uzman tedavisinden sonra, fazla pigmentasyon gözle görülür şekilde giderilebilir. Ancak bu lekelerin oluşmasına neden olabilen dengesizlik tekrarlanmasına neden olabileceği için dinamik bir süreçtir. Bu nedenle lekeler görülmese bile, yeniden pigmentlenmeyi önlemek için yıl boyunca günlük düzenleyici pigment giderici tedavisi ve güneşten korunmak önemlidir.

Tedaviden sonra lekelerin oluşmasını nasıl önleyebilirim?

Leke oluşumunu tetikleyen faktörlerden herhangi birinin (doğum kontrol hapı, hamilelik, yaz mevsimi, epilasyon sonrası, sivilce sonrası, peeling sonrası, ışığa duyarlı tedaviye maruz kalma vb.) herhangi birinden etkileniyorsanız melan tran3x gibi bir depigmentasyon tedavisini ve melan 130 pigment controlgibi yüksek güneş koruyucuyu birleştirmek önemlidir.

cosmelan® tedavisinin yan etkileri var mı?

Doğru ve uzman gözetiminde kullanıldığında hiçbir yan etkisi yoktur. cosmelan® topikal bir tedavidir ve bu nedenle minimal invazivdir, yani normal günlük yaşamınıza devam etmenizi engellemez. İlk aşama sırasında ve muayenehanedeki tedaviyi takiben cilt tahriş olabilir veya kızarıklık görünebilir. Bu tamamen normal ve beklenen bir durumdur ve birkaç gün içinde geçecektir. Ev aşaması sırasında uzmanın önerdiği evde kullanım ürünlerini uyguladığınızda kaybolacak hafif soyulma ve hassasiyet belirtileri sık görülen bir durumdur.

cosmelan® sivilcelere karşı nasıl etki eder?

cosmelan® bir depigmentasyon tedavisidir; bu nedenle aktif sivilce tedavisi için tavsiye edilmez. Sivilceyi sivilceli ve seboreik cildin farklı evrelerinde tedavi etmek istiyorsanız size acnelan medical treatment'ı (acnelan'ın tüketici sayfasına aktif bağlantı) öneriyoruz. Ancak sivilce, daha sonra PIH (Post-inflamatuar Hiperpigmentasyon) olarak bilinen cilt lekelerinin ortaya çıkmasına neden olabilen inflamatuar bir bileşene sahiptir. cosmelan® tüm cilt tiplerinde ve fototiplerde sivilce kaynaklı bu tip lekelerde etkilidir.

cosmelan® ve dermamelan® arasındaki temel fark nedir?

Her ikisi de mükemmel sonuçlar veren depigmentasyon tedavileridir ancak cosmelan® estetik bir tedaviyken dermamelan®, doktor gözetimi ve takibini gerektiren bir tedavidir. Yeni dermamelan®, değiştirilmemiş formülündeki iyileştirme sayesinde, en şiddetli ve dirençli lekeleri tedavi ederken daha kapsamlı ve verimli bir etki sağlayan iki patente sahip yeni nesil bir tedavidir. Bu yenilik, 4 aylık tedaviden sonra sonuçlarla daha etkili ve uygun bir protokol sağlamıştır.