TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL VE İADE KOŞULLARI

GENEL

 1. Web sitemiz üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 2. Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardan olup ilgili yasal mevzuat hükümleri uygulanmaktadır.
 3. Web sitemiz üzerinden yapılan satışların alıcıya tesliminde kargo ücretsizdir.
 4. Satın alınan ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, alıcı sözleşmeyi sona erdirebilir.
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmektedir.
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması halinde, bu durum öğrenildiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bildirilmektedir. Yazılı bildirimden sonra 14 gün içinde tahsil edilen toplam bedel tarafınıza iade edilecektir.
 7. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır.
 9. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir.
 10. Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene etmeli; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almamalıdır. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmektedir.
 11. Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki üçüncü bir kişiye/kuruluşa teslim tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. Cayma hakkının kullanılması durumunda alıcı, buna ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 gün içinde ürünü, aşağıda belirtilen koşullara uygun olarak satıcıya iade etmek zorundadır. İade ve değişim taleplerinde kargo masrafı alıcıya aittir.
 13. Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren 14 gün içinde toplam bedeli alıcıya iade etmekle yükümlüdür.

 

İADE ve DEĞİŞİM ŞARTLARI

İade edilecek veya değişimi talep edilecek ürün, teslim alınan koruma poşeti, ambalajı, orijinal paketi/ kutusu, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz olarak geri gönderilmelidir. Ürün, teslim alındığı haliyle iade edilmeli ve tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz/değişim yapılmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade/değişim işlemleri başlatılır. Stok halinde değişim uygulanır.

Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır. Alıcı, teslimden sonra ürünleri özenle korumak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır.  

İade edilmesi istenen ürünün ambalajı, sertifikası ve faturasının, varsa promosyonların ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri ödenmemektedir.

İade ve değişim işlemleri için sipariş numaranız ve iade/değişim talebinizin nedeniyle birlikte [email protected] mail adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

Yapılacak değerlendirme sonrası iade prosedürüne uygun iade edilmiş olması halinde, ürün bedeli tahsilat şekline uygun olarak en kısa sürede geri ödenecektir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade işlemi, tahsil edilen bedellerin alıcının kredi kartına iadesi sureti ile yapılır.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve ilgili mevzuat uyarınca cayma hakkının kullanılamayacağı ürünlerde iade veya değişim mümkün değildir.

Trendyol.com ve benzeri online pazar yerlerinde yer alan mağazalarımızda yapılması istenen değişim ve iade taleplerinin yine ilgili site üzerinden talep oluşturarak yapılması gerekmektedir.

 

ŞİRKET BİLGİLERİ

ADI/UNVANI : Derkoset Medikal San. ve Tic. A.Ş.,

ADRES           : Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent Sitesi A16 Blok No: 10 İç Kapı No: Z04 Esenler / İstanbul

E-POSTA        : [[email protected]]