hassas cilt

hassas cilt

SENSITIVE SKIN SOLUTIONS

En narin ve hassas ciltlerin tedavisi için yüksek toleranslı yeni çözümler. Cildin savunma sistemlerini, bariyer işlevini ve mikrobiyotayı güçlendirir.

Cilt hassasiyeti, cilt bakımında en önemli konulardan biridir. Dünyada karınların %60-70'i ve erkeklerin %50-60'ı hassas cilde sahip olduğunu iddia etmektedir (1). Peki bu durum onları nasıl etkiler?

Karıncalanma, kaşınma, batma, yanma hissi ve geçici veya kalıcı kızarıklık, hassas cildin dış ve iç uyaranlara (UV ışınları, kirlilik, sıcaklık değişiklikleri, hormonal değişiklikler vb.) tepki veren hassas cilt belirtileri ve semptomlarıdır.

 

Hassas veya hassaslaşmış cilt?

Hassasiyetin kaynağını belirleyerek hassas ve hassaslaşmış cilt arasında ayrım yapabiliriz:

>hassas cilt. Hassas ciltler, cildin bariyer işlevinde meydana gelen değişimlerden muzdariptir ve ayrıca sinir uçlarında artan reaktivite görünür. Sonuç olarak bu ciltler, hassasiyetlere neden olmaması gereken iç ve dış uyaranlara abartılı tepki verir.
>hassaslaşmış cilt. Sağlıklı cilt, ara ara veya kalıcı olarak edinilmiş hassasiyet belirtileri gösterebilir.
Şehir ortamı, çevre kirliliği, UV ışınları, hormonal değişiklikler, stres, yanlış kozmetik kullanımı veya medikal-estetik tedaviler bu reaktif belirtilerin arkasındaki nedenlerden bazılarıdır.


Hassas cilt çözümleri kalıcı veya geçici cilt hassasiyetini tedavi etmek, cildin dengesini yeniden sağlamak ve maksimum cilt toleransını geri kazanmak için özel olarak tasarlanmış bir çözüm serisidir.
Hassasiyet belirtilerini azaltan ve cilt savunma sistemlerini, cildin bariyer işlevini ve mikrobiyotayı destekleyen, dış saldırılara karşı cildi güçlendiren etkinliği kanıtlanmış bileşenlere sahip formüller.


En iyisini arayan cilt bakım uzmanları için yüksek toleranslı bir seri.
(1) Farage MA. Hassas Cilt Görülme Sıklığı. Front Med (Lausanne). 2019;6:98.

daha çok göster

başvuru merkezinizi bulun

Nereden bilgi alabilirim veya tedavi olabilirim?

centros